Εξήντα έξι Ηρακλειώτες μαθητές διακρίθηκαν στον διαγωνισμό “Θαλής”
 Ηράκλειο  14/1/2010

Ανακοινώθηκαν χθες τα αποτελέσματα του πανελλήνιου διαγωνισμού της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «Θαλής».

Από το Ηράκλειο διακρίθηκαν συνολικά 66 μαθητές, οι οποίοι θα λάβουν μέρος στο διαγωνισμό «Ευκλείδης».

Ο διαγωνισμός θα γίνει το Σάββατο 23 Ιανουαρίου στις 9 το πρωί στο 2ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου.

Σημειώνεται ότι το ερχόμενο Σάββατο 16 Ιανουαρίου, όπως και κάθε Σάββατο

9 με 11 το πρωί γίνονται σχετικά μαθήματα για τους μαθητές που συμμετέχουν

στους διαγωνισμούς.

Οι επιτυχόντες από το νομό Ηρακλείου είναι οι εξής:

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΘΑΛΗΣ 2009-2010

ΤΑΞΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ

Β Γυμνασίου, Δολαγάκης Δημήτρης, 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου Καλεμπούκα Δήμητρα -Χριστίνα, 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Κοκκινάκης Σταμάτιος, 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Κοκολάκης Κωνσταντίνος, 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Κοκοσάλη Ευγενία, Γυμνάσιο Νέας Αλικαρνασσού Ηρακλείου,

Β Γυμνασίου, Κουναλάκη Μαρίνα, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Ματθαιάκη Χρυσάνθη, 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Νεονάκης Παύλος - Στυλιανός, 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Πεϊου Παρασκευή, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου,

Β Γυμνασίου, Σκαρβελάκη Σταυρούλα, Γυμνάσιο Αρχανών Ηρακλείου,

Β Γυμνασίου, Σφακιανάκης Κωνσταντίνος, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Β Γυμνασίου, Ταβλαδωράκης Νικόλαος, Παγκρήτιον, Βʼ Γυμνασίου, Φουντουλάκη Αμπντελ - Ειρήνη, Μουσικό Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Βακης Μιχάλης, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Γωνιανάκη Χριστίνα, Ζάννειο Εκπ/ριο

Γ Γυμνασίου, Κρασανάκης Θοδωρής, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Μαρκάκης Ιωάννης, 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Μπατσίδη Ελένη, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Νικολουδάκης Μάνος, 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Παπαδογιαννάκης Στέφανος, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Πασχαλίδης Κων/νος, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Γ Γυμνασίου, Σουντσοβ Βλαδίμηρος, Γυμνάσιο Γαζίου Ηρακλείου

Γ  Γυμνασίου,Τζαννίνης Ραφαήλ, Ζάννειο Εκπ/ριο

Γ Γυμνασίου, Χρυσού Αικατερίνη, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Αντωνάκης Ανδρέας, Παγκρήτιον

Α Λυκείου, Βαρδάκης Δημήτρης, 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Βουλγαράκης Βαγγέλης, 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Καλογεράκη Αναστασία, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Κιοστεράκης Χαρίδημος, 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Κουτσαΐδης Δημήτρης, Πειραματικό Ενιαίο Λύκειο

Α Λυκείου, Σαριδάκης Νικόλαος, Ενιαίο Λύκειο Χάρακα Ηρακλείου,

Α Λυκείου, Σκαρσούλης Κυριάκος, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Α Λυκείου, Χατζάκης Δημήτρης, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ελντερ Γιώργος, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Αναστασιάδης Χαράλαμπος, 1ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ανυφαντή Ιωάννα, 1ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ζαβρας Φαίδων 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Καρπετάκης Γιάννης, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Λιαπάκης Νίκος, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Μαλαμος Γιώργος, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Μαρκάκης Μύρων, 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ματαλλιωτάκης Αγησίλαος, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Νικολακάκη Αιμιλία, Ενιαίο Λύκειο Μοιρών Ηρακλείου

Β Λυκείου, Πανεθυμιτάκης Ευάγγελος, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Παπαγιανάκης Αρης, 11ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Παπαδημητράκης Δημήτρης, Πειραματικό Ενιαίο Λύκειο

Β Λυκείου, Παπαδογιαννάκης Ανδρέας 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Πασπάτης Αλέξανδρος, 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ραμουτσάκη Καλλιόπη, 1ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Ράπτης Τίτος, Πειραματικό Ενιαίο Λύκειο

Β Λυκείου, Ριζωνάκη Κων/να, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Σαρρής Δημήτρης, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Σμπώκος Μάριος, 1ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Σταματάκης Γιάννης, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Στυλιανάκης Σταύρος, 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Χαρωνιτάκης Στέλιος, 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Β Λυκείου, Χρυσάκης Αρης, 11ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Γεμιστός Μιχαήλ, 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Γωνιανάκης Εμμανουήλ, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Δοκιανάκης Μιχαήλ, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Κανανι Εμμανουήλ, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Λουλάκη Μαρία - Εμμανουέλα, Πειραματικό Ενιαίο Λύκειο

Γ Λυκείου, Παγωνάκης Δημήτρης, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Παπαματθακάκης Γιώργος, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Τσαγκαράκη Εμμανουέλα, Πειραματικό Λύκειο Ηρακλείου

Γ Λυκείου, Χατζηκωνσταντίνου Εμμανουήλ, Πειραματικό Ενιαίο Λύκειο.